مدیریت حقوقی ، یکی از 8 مدیریت مستقل مؤسسه مشاوره ای نورگسترگلها می باشد که قبل از هر مدیریت دیگری آغاز به کار نموده است و زیرنظر یک وکیل رسمی دادگستری با همکاری و ارتباط بیش از 400 وکیل کارآموز ، ماده 187 قوّه قضائیه و پایه 1 دادگستری در حل و فصل دعاوی مردم و یا با مشاوره و راهنمائی مراجعین ، کمر همّت به خدمت را بسته اند. وکلا در این مدیریت تنها پرونده هایی را پیگیری می نمایند که موکل برحقّ بوده و صرفاً جهت احقاق حق قیام می نمایند و مظلمه ی آخرتی نمی خرند و تحت هیچ شرایطی وکالت پرونده های مخدر ، مفاسد ، شرب خمر و امثالهم را در صورت مجرم بودن به مفهوم کامل کلمه و یا کتمان حقیقت نپذیرفته ، مگر متهم بی گناه بوده و یا در صورت مرتکب جرم شدن نادم و حاضر به همکاری باشد . هریک از وکلای این مؤسسه در پرونده های واگذاری رأساً و مستقیماً وفق مقررات ، با موکل ارتباط برقرار نموده امّا با هماهنگی مؤسسه و بعضاً تشکیل جلسات شورای وکلا ، پرونده های خاص ، از طریق مدیریت حقوقی به گونه ای دنبال می گردد که پرونده به نحو شایسته ای پیگیری شود . همچنین با هماهنگی وتلاش مدیریت محترم IT ،گذشته از خدمات شایسته ای که از سوی سایت به آحاد ملّت جامعه ارائه می گردد، ترتیبی اتخاذ گردیده است تا موکلین از طریق سایت و دریافت کد رمز بتوانند از آخرین وضعیت پرونده ی خود مطلع گردند . این مدیریت به غیر از انجام و تقبل کلیه ی پرونده های کیفری ، حقوقی ، خانواده ، ثبتی ، مالکیت ، سازمان تأمین اجتماعی و غیره و یا حکمیت و داوری ، قادر خواهد بود تا در عین حال همزمان در 60 شهر بزرگ ایران پرونده های شرکت ها و سازمان های مهم را پیگیری نموده و قطعاً این آمار رو به افزایش است .
اهداف
هدف از تشکیل مدیریت حقوقی به دو بخش عمده ی داخلی و خارجی تقسیم می گردد به همین منظور هر کدام را به صورت مجزا بیان می داریم.

1- هدف داخلی
الف- ما تلاش می نماییم در گام اول وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری را جذب و آنها را برای عرضه خدمات بهتر به آحاد جامعه آماده و مهیا می نماییم.اما آنچه در این مورد بیشتر از هر موضوع دیگر به چشم می خورد بیان این نکته است که...
هر چند هر فردی حتی یک قاتل حق دارد که از وجود یک وکیل برای دفاع از خود بهره جوید اما طبیعتاً دولت موظف است برای کسانی که توان استخدام و به کارگیری وکیل حضوری را نداشته باشند وکیل تسخیری گرفته و از او دفاع نمایند اما وکلای این مرکز که به صورت100% خصوصی قبول وکالت می نمایند فقط پرونده هایی را قبول کنند که موکل بر حق بوده و حقی از وی تضییع نگردیده باشد و وکلای این مؤسسه مظلمه آخرت برای خود نمی خرند و در این راستا از پذیرفتن پرونده هایی چون مواد مخدر ، شرب الخمر، فحشا و فساد، خودداری نموده چرا که حق هم باید چنین باشد!
هنگامی که وکیلی خود به حقانیت موکل خود ایمان نداشته باشد پر واضح است که دفاع شایسته ای هم از آن نمی تواند انجام دهد و اگر چنین کند یقیناً در حق آن موکل خود ظلم نموده است.

 

شبکه حقوق بشر
پرتال جامع قوه قضائیه
دادستانی کل کشور
دیوان عالی کشور
دیوان عدالت اداری
روزنامه رسمی ایران
محاسبه مهریه به صورت آنلاین
مدرسه وکالت و تجارت
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی
وزارت دادگستری
کتابخانه حقوقی
  بازدیدکنندگان سایت
  بازدید امروز : 3 نفر
  بازدید دیروز : 0 نفر
  بازدید ماهانه  : 83 نفر
  بازدید کل : 35663 نفر